تلفن تماس 021-91015160

ایمیل info@khatemoshaver.com

ساعت کاری 8 تا 17

همه ما انسانها بواسطه اجتماع، شخصیت و هویت خود را درک و کشف می کنیم. در این میان گاهی از بازخوردهای منفی اجتماع و یا عوامل دیگر با مشکلاتی روبرو می شویم. این مشکلات، موانع و چالشها یک امر کاملا طبیعی است.

انواع مسائل و مشکلات فردی

مواردی مانند انتخاب رشته، انتخاب شغل، انتخاب همسر، استرس، اضطراب، بدبینی، منفی نگری، ناامیدی و صدها مورد دیگر که همه آنها، شخص را به تنهایی درگیر خود می کند. در این مواقع مشاوره فردی با مشاور روانشناس بهترین راهکار است. در برخی موارد مانند تصمیم گیری ها و مشاوره شاید یک یا دو جلسه کافی باشد اما مشکلات روحی و روانی می بایست طی یک دوره تحت نظر گرفته شده و درمان شوند. برای مثال مشکلاتی مانند استرس با یک یا دوجلسه مراجعه قابل رفع نیست و باید مراجعات بیشتری انجام شود.

خدمات قابل ارائه در مشاوره فردی

خدماتی نظیر مدیریت زمان ، رفع بی خوابی ، انتخاب همسر ، انتخاب رشته ، رفع افکار منفی ، مقابله با استرس ، راهکارهای موفقیت ، انواع مهارت های ارتباطی مانند افزایش اعتماد به نفس ، غلبه بر مشکلات ، رفع اختلالات شخصیتی ، مدیریت بحران و … در قالب مشاوره فردی قابل ارائه است.

ریشه یابی مشکلات فردی

همانطور که گفته شد مشکلاتی نظیر استرس و بدبینی و … که در طی سالها بوجود آمده است به سادگی نمی توان آنها را برطرف کرد. برای حل این مشکلا معمولا مشاور روانشناس در ابتدا اقدام به شناخت فرد کرده و مورد را ریشه یابی می کند. پس از آن است که مرحله درمان شروع می شود و زمان و تعداد مراجعات به عوامل دیگری وابسته است.

چه کسانی به مشاوره فردی می‌روند؟

افراد به خاطر دلایل مختلفی در زندگی خود به دنبال درمان می روند. آنها برای مدیریت چالش ها و مسائل مهم زندگی، آسیب ها و ناراحتی های دوران کودکی، بیماری های روانی مثل اضطراب ، افسردگی ، نگرانی ، خودشناسی، رشد شخصی و کشف استعدادها و توانایی های فردی به مشاوره فردی روی می آورد.

افراد در طول مدت درمان خود به صورت هفتگی یا ماهانه به درمانگر خود مراجعه می کنند. این مدت براساس نیازها ، کمبودها، اختلالات و درخواست های مراجعین تعیین می شود.

در مشاوره فردی ، فرد با مراجعه به مشاور متخصص ، اطلاعات شخصی، خصوصیات اخلاقی ، پیشینیه رفتاری و دلیل مراجعه خود را مطرح می کند.

هدف مشاوره فردی

پیشگیری
رشد
مداخله درمانی

پیشگیری

در مشاوره فردی سعی بر این است تا اطلاعات روانشناختی و مهارت های لازم به شکلی مناسب به مراجعه کننده آموزش داده شود.

رشد

در مشاوره فردی به مراجعه کننده کمک می شود تا استعدادها و توانایی های وی شکوفا شود و رشد شخصیتی داشته باشد.

مداخله درمانی

در مشاوره فردی، فرد درمانگر شناخت و کشف راه حل مناسب برای حل مشکلات رفتاری و شخصیتی مراجعه کننده را در نظر می گیرد و اقدام می نماید.

۵ مرحله مشاوره فردی چیست؟

حضور
درک و فهم
تشخیص مشکل
بیان راه حل
پایان مشاوره و پیگیری

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *